Geld

R

Geld (toelichting)

Hoewel per taakveld verantwoording wordt afgelegd, geven wij u voor het totaalbeeld bij elk taakveld eerst een overzicht van alle Wmo-taakvelden. Vervolgens wordt, waar nodig, een toelichting gegeven op het afzonderlijke taakveld.

De taakvelden voor Wmo-maatwerkproducten zijn nauw met elkaar verbonden en kunnen jaarlijks fluctueren. Het begrote bedrag van 4,8 miljoen euro voor alle Wmo-taakvelden laat naar verwachting in 2024 een geringe afwijking zien. Voor alle Wmo-taakvelden wordt echter structureel een tekort van ruim 350.000 euro verwacht, veroorzaakt door een toename van het aantal meldingen en stijgende tarieven.  

De overschrijding kan in 2024 incidenteel worden opgevangen door een verwachte onderschrijding van het transformatiebudget. In de Perspectievennota of de eerste kwartaalrapportage 2025 zal een structurele oplossing aan uw raad worden voorgelegd. Naast een mogelijke aanpassing van de begroting worden ook structurele overschotten, onder andere bij het transformatiebudget en het collectief vraagafhankelijk vervoer, als mogelijke oplossing meegenomen.  

Uitstel wet WAMS. Er is een bedrag van € 51.400,- vanuit de POK middelen (Parlementaire Ondervragingscommissie Kinderopvangtoeslag) voor integraal werken gereserveerd binnen de post transformatie Wmo voor de inzet van een projectleider implementatie wet WAMS. De wet is uitgesteld en vandaar het voorstel om het hiervoor geoormerkte bedrag over te hevelen naar 2025.