9.7.18. Algemene uitkering en overige uitkeringen gemeentefonds

Geld Rood
Geld (toelichting)

De financiële effecten uit de septembercirculaire hebben voor 2026 ook de nodige financiële consequenties. De structurele uitkomsten zijn meegenomen in de bijstellingsbrief bij de Programmabegroting 2027-2030. Voorgesteld wordt om de hogere uitkering over 2026 voor een bedrag van totaal €  52.446,-  als volgt te verwerken:

De nieuwe stelpostonderdelen voor een bedrag van € 172.616,- in afwachting van beleidsvorming specifiek te ramen binnen het onderdeel Algemene uitkering Gemeentefonds. Deze middelen zijn geoormerkt voor Veerkracht en weerbaarheid (€ 22.320,-), Spreidingswet (€ 34.901,-) en Wet versterking regie Volkshuisvesting (€ 115.395,-).  Voorgesteld wordt om de lasten binnen dit taakveld voor deze stelposten incidenteel te verhogen.

Voor budgetaanpassingen het budget voor uitvoeringskosten inburgering te verhogen met € 32.010,-. 

 

Hogere uitkering 2026                                   €       52.446

 

Stelposten algemene uitkering                     €     172.616-/-

Budgetaanpassing Inburgering                    €       32.010-/-

                                                                                                                                                                                   

Overige mutaties

Uitkeringsfactor en overige taakmutaties     €      183.906-/-

WOZ waardering en aanpassing                   €      496.707-/-

Voorschot ruimte  BFC plafond                     €      265.402

Faciliteitenbesluit opvangcentra                   €      263.030

                                                                                                                                                                                    Totaal nadelig effect in deze circulaire         €      152.180-/-

 

Voorgesteld wordt de begroting conform aan te passen.

Binnen de stelposten van de algemene uitkering zijn nog o.a. bedragen beschikbaar voor  de wet kwaliteitsborging bouw, Uitvoeringskosten invoering Omgevingswet en Register Externe veiligheidsrisico’s voor een totaal van € 263.511,- . Voorgesteld wordt dit bedrag toe te voegen aan de reserve Omgevingswet. Dit vanwege het feit dat er vanaf 2027 Vanaf volgend jaar cht ik meer uitgaven worden verwacht voor de implementatie van de Omgevingswet.